مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در جلسه رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی بر مطالعه ایستگاه قطار سریع‌السیر، فرودگاه قم و بلوار پیامبر اعظم(ص) تأکید شد.
کد خبر: ۴۵۸۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸ 12 July 2017
به گزارش تسنیم، حسن صبوری بابیان جزییات جلسه رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی درباره پیگیری قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان، قطار سریع‌السیر قم- اراک و همچنین فرودگاه بین‌المللی استان قم اظهار داشت: در این جلسه  طراحی ایستگاه قطار سریع‌السیر در داخل شهر موردبررسی قرار گرفت و مطالعات ایستگاهی در ایستگاه میدان مطهری تصویب شد.


وی با اشاره به تغییر مسیر مترو و ایجاد پایانه مسافری در محل ایستگاه قطار سریع‌السیر افزود: مسیریابی جدیدی برای خط مترو قم باید به نحوی انجام شود که نواحی پرتردد را پوشش داده تا مسافرین بتوانند از مترو، تاکسی و شبکه معابر در محل ایستگاه قطار سریع‌السیر به‌راحتی استفاده کنند.


 مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بابیان هم‌پوشانی ایستگاه‌ها در مسیرA  و  Bمتروی قم تصریح کرد: کارهای کارشناسی لازم و طراحی برای مسیرهای جدید در دستور کار قرارگرفته و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع‌تر کارهای اجرایی آن را شروع کنیم.


وی  پیگیری مسئله فرودگاه را نیز یکی از مصوبه‌های این جلسه خواند و خاطرنشان کرد:  در این جلسه بر لزوم تکمیل و نیاز شهر قم به فرودگاه بین‌المللی تأکید شد و  مقرر گردید وزارت راه و شهرسازی  کمک‌های لازم برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر فرودگاه بین‌المللی قم را صورت دهد.


صبوری همچنین بررسی وضعیت بلوار پیامبر اعظم (ص) را یکی دیگر از موضوعات موردبررسی در این جلسه عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به هزینه‌هایی که برای این بلوار شده قرار است در جلسه آینده شورای عالی معماری و شهرسازی به بررسی دوباره این بلوار رسیدگی شود.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: