کد خبر: ۵۲۰۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵ 06 November 2017
سفیر ایران در عراق گفت: از ابتدای حرکت زائران اربعین حسینی تاکنون 2 میلیون زائر از مرزهای سه گانه ایران وارد عراق شده اند.


به گزارش ایرنا ایرج مسجدی یکشنبه در بازدید از موکب ها و پایانه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به تداوم حرکت زائران تا روز اربعین در چند روز آینده 300 تا 400 هزار زائر دیگر از ایران برای شرکت در مراسم اربعین به عراق عزیمت می کنند.
 
وی اظهار داشت: با اقدامات گسترده در سه گذرگاه مرزی شلمچه، چذابه و مهران و با اقدام مشترک 2 کشور ایران و عراق در بحث امنیت، سهولت تردد و نظم و انضباط خوشبختانه هیچ مشکلی گزارش نشده است.
 
مسجدی گفت:از نظر امنیتی مشکل خاصی در مسیر تردد زائران رخ نداده و تنها در یک مورد یکدستگاه خودرو در مسیر واژگون شده که 3 کشته و 16 مصدوم به دنبال داشته است.
 
وی اظهار داشت: دولت عراق تمهیدات لازم را برای بازگشت زائران به کشور ایران، از سه مرز یاد شده پیش بینی کرده و مقدمات سهولت تردد در این سه مرز فراهم شده است.
 
سفیر ایران در عراق در پاسخ سوال ایرنا در خصوص امکان بازگشت زائران از مرز خسروی گفت:مرز خسروی برای بازگشت زائران آماده نمی شود.
 
به گفته ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر از ابتدای ماه صفر تاکنون 450 هزار زائر ایرانی و 50 هزار زائر اتباع خارجی از مرز شلمچه برای سفر به کربلای معلی از مرز شلمچه عبور کرده اند.
به گفته مسولان کشوری تاکنون 30درصد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه به عراق عزیمت کرده اند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: