نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه اربعین استمرار نهضت ظلم ستیزانه سیدالشهدا(ع) است، گفت: قیام عاشورا اسوه و الگو برای جهانیان است.
کد خبر: ۵۲۰۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۱ 07 November 2017
آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان، اربعین را استمرار نهضت ظلم ستیزانه امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: کار امام حسین(ع) در اربعین شکوفا شد چرا که فرهنگ امام حسین(ع) فرهنگ دینی برای اقامه حق و عدل بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر اسارت اهل بیت، خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) نبود، نهضت امام حسین(ع) از بین می رفت، تصریح کرد: بنی امیه که جسم امام حسین(ع) را در بیابان کربلا قطعه قطعه کردند و آنجا گذاشتند دنبال این بودند که قیام و نهضت امام حسین(ع) را نیز محو کنند اما اربعین قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشت.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اربعین یاد و خاطره سید الشهدا(ع) را در درون دل ها زنده کرد، گفت: اگر اربعین نبود قیام امام حسین(ع) ابتر می ماند چرا که نام و یاد این امام بزرگوار در اربعین تکرار شد.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) متعلق به جهان بشریت است، گفت: امام حسین(ع) و قیام این امام بزرگوار اسوه و الگو برای جهانیان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) به عنوان امام معصوم در برابر ظلم و ستم ایستادگی کرد، گفت: همین امر موجب شد که مشی، سنت و روش امام حسین(ع) تا روز قیامت زنده بماند.

مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: