کد خبر: ۵۵۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱ 30 January 2018
وزیر راه و شهرسازی به انتقاد‌های صورت گرفته به بخشنامه اخیرش در خصوص پرداخت‌ها به سازمان‌ها نظام مهندسی ساختمان پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی با اشاره به انتقاد‌های صورت گرفته به بخشنامه اخیرش در خصوص پرداخت‌ها به سازمان‌ها نظام مهندسی ساختمان گفت: این سازمان‌ها در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشتند که بخشی از آن را در بانک‌ها سپرده گذاری کردند و از این سپرده گذاری ۱۷۲ میلیارد تومان سود می‌گرفتند.

آخوندی گفت: این سازمان‌ها باید ۷۸۰ میلیارد تومان به مهندسان پرداخت می‌کردند در حالیکه ۷۳۴ میلیارد تومان در حساب آن‌ها باقی مانده بود.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی به اتکای بخشنامه دولتی از مردم پول می‌گرفت درحالیکه این سازمان سازمانی مردم نهاد است و درآمدهایش باید از حق عضویت اعضا و کمک‌های دولت تامین شود.

او اضافه کرد: این بخشنامه که با لغو بخشنامه ۱۳ سال پیش وزیر وقت صورت گرفت، به نفع مهندسان مالکان و به نفع عموم جامعه است.

وی با اشاره به صدور بخشنامه موسوم به تعارض منافع که از ابتدای سال ۹۷ اجرایی می‌شود گفت: براساس این بخشنامه مهندسان ۹ دستگاه دولتی تا زمان خدمت در این دستگاه‌ها حق ارائه خدمات در بخش خصوصی را نخواهند داشت.

وزیرراه و شهرسازی با اشاره به تلاش‌ها این وزارتخانه برای رونق بازار مسکن افزود: ۳۳۰ هزار سپرده گذار به عنوان متقاضیان واقعی مسکن برای استفاده از تسهیلات خرید مسکن ثبت نام کرده اند.

آخوندی گفت: به اعتقاد بیشتر کارشناسان بازار مسکن با توجه به وجود ۲ و نیم میلیون خانه خالی در شهر‌ها که دو میلیون آن به عنوان خانه دوم است تامدت‌ها عرضه مازاد در بازار مسکن وجود دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: