کد خبر: ۵۷۲۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰ 27 February 2018
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی درباره مواضع اخیر محمود احمدی نژاد گفت: هر از چندگاهی احمدی نژاد سر زبان‌ها می‌آید و شاید یکی از تئوری‌های ایشان هم این باشد که علاقه دارد روی آنتن بماند.

به گزارش خبرآنلاین محمدرضا باهنر عصر امروز طی سخنانی در نشست خبری با اهالی رسانه به مباحث و مشکلات امروز کشور پرداخت او از حاشیه سازی‌های احمدی‌نژاد تا بحث رفراندوم حسن روحانی موضع گیری کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. 

اهم صحبت‌های او از این قرار است؛ 

*بالاخره هر کدام از ما زمانی یا الان مسئولیت‌هایی را داشته ایم؛ اینکه مدام دنبال فرافکنی باشیم و بگوییم که این جناح خوب است و آن جناح بد، در کارنامه ۴۰ ساله جایی ندارد.

*احمدی نژاد مسئولیت‌های بسیار بزرگ در چهل سال گذشته داشته است. رییس جمهور در نظام ما پس از رهبری اختیارات زیادی دارد؛ حالا اینکه چنین کسی بعد از مدتی اپوزیسیون شود، جای تعجب و گلایه دارد.

*عده‌ای معتقدند که بسیاری از مشکلاتی که الان داریم، ریشه در همان هشت سال دارد. اینکه احمدی نژاد هر روز برود جایی و حمله و هجمه‌ای بکند و با این بهانه کلیت نظام را زیر سوال ببرد، خوب نیست.

*احمدی نژاد در گذشته توهم‌هایی داشت و ما هم وقتی درباره رفتار‌های ایشان سوال می‌کردیم، ما را به آینده وعده می‌داد. هر کسی برای خود، نقطه اوج و افولی دارد و همه ما باید به سنت‌های الهی تن بدهیم و اینکه بخواهیم به هر بهانه‌ای روی آنتن باشیم ولو به قیمت حراج دستاورد‌های گذشته نظام، جای گلایه است.

*اینکه پس از هر صحبت احمدی نژاد، عده‌ای تلاش کنند بگویند چه کسی طرفدار و چه کسی مخالف احمدی نژاد بوده، این هم نوعی فرار به سمت جلو و مقصر را تکثیرکردن است.

*امید داریم که احمدی نژاد هم مثل همه شهروندان اگر حرف عاقلانه‌ای دارد، از طریق تریبون‌های رسمی عنوان کند.

رفراندوم کنید که چه بشود؟

* متاسفانه در کشورمان برخی جریان‌های سیاسی علاقه دارند که داستان درگیری‌های انتخاباتی ادامه پیدا کند و این یکی از خسارت‌هایی است که نظام می‌بیند و برخی می‌خواهند این را به نظام تحمیل کنند.

* انتخابات برای ما قله است. کمتر نظامی را می‌شود پیدا کرد که به اندازه نظام جمهوری اسلامی به آرای عمومی بازگردد، اما برخی می‌خواهند که فضای انتخاباتی ادامه پیدا کند.

* این مساله باعث می‌شود که مطالبات و متن به حاشیه برود و برعکس حواشی به متن بیاید. بعد از تنفیذ و تحلیف، فرد منتخب هم باید از رقبای خود استفاده کند و رقبا هم باید سعی کنند که فرد منتخب را کمک کنند.

*اگر فرد منتخب بخواهد مسائل متن را به حاشیه ببرد، رقبا باید مراقبت کنند و بگویند که این‌ها بحث‌های حاشیه‌ای است.

* حرف مردم و حاکمیت که یکی است؛ دیگر رفراندوم برای چیست؟ می‌خواهید بدانید که بیکاری حل شود یا نه؟ خب اینکه نیاز به رفراندوم ندارد؛ می‌خواهید رفراندوم کنید که چه بشود؟ طرح چنین مسائلی آن هم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن جای گلایه دارد.

*{با اشاره به عزل فرماندهان ارشد نظامی توسط پادشاه عربستان } این نوع حکومت‌های پادشاهی و موروثی در دنیای امروز قابل استمرار نیستند و دیر یا زود بساطشان برچیده می‌شود. این‌ها تلاش دارند تا سرنوشت خود را به تاخیر بیاندازند.

* در عربستان مدت هاست که یک خانواده حاکم هستند؛ حکومت عربستان، چون پیر شده، حاضر به رفتار‌های تند نبود، اما با آمدن سلمان، این قضیه تمام شد. سلمان پسرش بن سلمان را به ولیعهدی برگزید که یکسری حرکت‌های بی باکانه از خود بروز داد.

*{ با اشاره به اصلاحات اقتصادی و فرهنگی در حکومت عربستان} اصلاحات اقتصادی عربستان، رقص شمشیر با ترامپ و انعقاد قرارداد‌های سیصد چهارصد میلیون دلاری است.

* درخت حکومت عربستان پر بچه شده است و با هم درگیر شده اند، اقداماتی که حکومت عربستان در زمینه فرهنگی انجام داده، فتاوای بسیاری از مفتی‌های وهابی را شکسته است؛ این رفتار‌ها به خاطر این است که سرنوشت محتوم به تاخیر بیفتد.

*سیاست خارجی ایران در استراتژی، یک سیاست ثابت و شفاف است. سیاست‌های ایران در ارتباط با اتفاقات منطقه‌ای و بین المللی منطبق بر پایه قوانین حقوق بشر است.

*در موضوع یمن، این کشور مدت مدیدی است با سلاح‌های آمریکایی و سربازان و دلار‌های سعودی مورد ظلم قرار گرفته است. محل تامین سلاح ها، حمایت‌ها و آموزش نیرو‌های نظامی علیه یمن نیز مشخص است؛ حالا خواسته اند قطعنامه‌ای علیه یمن و کشور‌هایی که به آن کمک می‌کنند، داشته باشند.

* انگلیس هم می‌خواهد ایران را در زمره کشور‌هایی که به یمن کمک تسلیحاتی می‌کنند، قرار دهد. حال جای سوال دارد با محاصره سنگین کشور یمن، چگونه ادعا می‌کنند موشکی از ایران به یمن رفته است؟ آن‌ها با چنین برخورد‌های دوگانه ای، تنها در پی توجیه اقدامات خود هستند.

* ما معتقدیم در کشور‌هایی مانند سوریه باید گفتگوی سوری-سوری برقرارباشد و در یمن هم به همین صورت باشد. ما می‌گوییم سوریه و عراق و دیگر کشور‌ها در منطقه نباید تجزیه شوند و اگر در عراق و سوریه بناست نیروی نظامی از کشور‌های دیگری حضور داشته باشد، اولین شرطش رضایت دولت قانونی و مستقر در این کشور‌ها است.

* اگر مستشاری از ایران به کشور‌های دیگر می‌رود، با دعوت رسمی دولت‌های قانونی این کشور‌ها بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار