کد خبر: ۵۷۵۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷ 06 March 2018
دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ شامل شرایط ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون، توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شد.
به گزارش فارس، دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، در سال جاری مانند سال‌های قبل، طراحی سؤالات آزمون در وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود و تمامی فرآیندها، اعم از ثبت‌نام اینترنتی داوطلبان، صدور اقلام پیش از آزمون، چاپ، بسته‌بندی و ارسال دفترچه‌های سؤالات بر اساس حوزه‌بندی و همچنین تصحیح پاسخ‌برگ‌ها، اعلام نتیجه آزمون و پاسخگویی به درخواست‌های تجدیدنظر، منابع انسانی و فناوری اطلاعات، با نظارت و تأیید مرکز حراست و مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان و دفاتر ذی‌ربط معاونت آموزش متوسطه صورت می‌گیرد.

بر این اساس، دانش‌آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور که متقاضی شرکت در آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی هستند، می‌توانند در آزمون جداگانه‌ای که دستورالعمل آن متعاقباً توسط مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اعلام خواهد شد، شرکت کنند.

مسئولیت برگزاری دقیق و مطلوب آزمون در استان، بر اساس مفاد این دستورالعمل، به عهده مدیرکل آموزش و پرورش هر استان است.

برخی مراحل اجرای این دستورالعمل به شرح ذیل است:

*ستاد استانی برگزاری آزمون

در اداره کل آموزش‌وپرورش هر استان، «ستاد برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی» تشکیل می‌شود.

*مهلت ثبت‌نام، زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی، از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام قابل مشاهده است.

*ثبت‌نام داوطلبان

ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی، از روز سه‌شنبه مورخ ۲۸ فروردین‌ماه ۹۷ تا روز چهارشنبه مورخ ۵ اردیبهشت‌ماه ۹۷ از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

تمامی مراحل اعم از ثبت‌نام، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتیجه آزمون، ثبت درخواست تجدیدنظر و دریافت پاسخ آن، به‌صورت اینترنتی خواهد بود درنتیجه همه مراحل به شیوه غیرحضوری توسط داوطلبان انجام می‌شود و مدارس محل تحصیل داوطلبان در این خصوص مسئولیتی ندارند.

*کارت ورود به جلسه آزمون

نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی انتخاب‌شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه امتحانی، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی، رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۱ خردادماه ۹۷ در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

*ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان مدارس استعداد‌های درخشان

داشتن حداقل معدل کل سالانه ۱۹ پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی ۹۶ـ۹۵

دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعداد‌های درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند، پذیرش نهایی این دسته از دانش‌آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ در مدارس استعداد‌های درخشان مطابق تبصره ۳ ماده ۱۳ مصوبه جلسه ۷۵۰ شورای عالی آموزش‌وپرورش به تاریخ ۸۶.۴.۲۶ است.

*ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان مدارس نمونه دولتی

ملاک ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه نهم در آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه نظری و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، کسب حداقل معدل ۱۷ در نوبت اول سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ است.

در محدوده‌هایی که امکان ثبت‌نام در دو واحد آموزشی (دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه) وجود داشته باشد، دانش‌آموزان می‌توانند در فرم تقاضانامه ثبت‌نام، هریک از ۲ اولویت اول و دوم را انتخاب کنند.

رقابت علمی برای ورود به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی در بین دانش‌آموزان شهر و شهرستان، بدون لحاظ کردن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

دانش‌آموزان عشایری به دلیل کوچ‌رو بودن در هر منطقه‌ای در سطح استان مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار