مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: هفت نقطه در خرم آباد و بروجرد برای اجرای طرح جدید مسکن ارزان قیمت کارمندان شناسایی شده است.
کد خبر: ۷۵۷۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰ 25 June 2019

رضا خالقی با اشاره به تاکید رییس جمهوری در خصوص اجرای این طرح اظهار داشت: اجرای درست و اصولی طرح یاد شده علاوه بر کنترل عرضه و تقاضا، از افزایش بی رویه قیمت نیز جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: طرح‌های مشارکتی حدود ۲ دهه گذشته مسکوت مانده که به تازگی با دستورالعمل سازمان ملی مسکن برای پیگیری و اجرای این طرح ها، تهیهمسکن ارزان کارمندان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: بر اساس این دستورالعمل کمیته مشارکت در استان تشکیل شده و زمین‌های دولتی مستعد ساخت و ساز در محدوده قانونی شهر‌های بزرگی که مشکل تامین زمین و افزایش بی رویه قیمت مسکن دارند، شناسایی می‌شود.

خالقی ادامه داد: پس از شناسایی زمین و تهیه طرح، طی اعلام فراخوان به انبوه سازان و پیمانکاران، تولید و عرضه مسکن در قالب مشارکت آغاز می‌شود.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز گفته بود که طرح خانه دار شدن کارمندان دولت هنوز به تصویب نهایی نرسیده، این طرح در وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی است و جزئیات آن تا یک ماه آینده تصویب می‌شود.

به گفته عباس فرهادیه کلیات این طرح به تصویب رسیده است و اکنون در وزارت راه و شهرسازی بر سر جزئیات آن بحث و بررسی می‌شود.

رئیس جمهوری در مراسم بهره برداری از ترمینال گالری سلام فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرد که طرحی در دولت در حال بررسی است که بر اساس آن کارمندان دولت از روز نخست استخدام با اختصاص بخش کمی از حقوق خود تا ۱۰ سال پس از استخدام صاحب خانه خواهند شد و مراحل آماه سازی و تکمیل این طرح در دست بررسی است تا جوانان در ابتدای شروع کار خود دغدغه مسکن نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی نیز پیش‌تر خبر داده بود که در این طرح، از بدو ورود کارمندان در صندوق پس‌انداز، مسکنی برای آن‌ها ایجاد و در زمان‌بندی مشخص احداث و به آنان واگذار می‌شود و کارمندان مبلغ آن را در اقساط تعیین‌شده ۱۵ ساله بازپرداخت می‌کنند.

انتهای پیام/د

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار