استاندار سابق لرستان با بیان اینکه استانداری مسئولیت سنگینی است و نیاز به کمک و حمایت دارد، گفت: جهش توسعه در لرستان آغاز شده و برای به سرانجام رسیدن نیاز به کمک و پیگیری دارد.
کد خبر: ۱۱۶۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۴ 23 April 2024

به گزارش تابناک لرستان، فرهاد زیویار عصر امروز، چهارم اردیبهشت ماه، در مراسم معارفه استانداران لرستان با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون شاهد تحولات خوبی در حوزه‌های زیرساختی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی، اجتماعی و آموزشی بودیم که روند توسعه استان را شروع شده است، بیان کرد: تنها با حمایت، کمک و پیگیری می‌توان این شروع خوب را به سرانجام رساند.

وی با بیان اینکه از این به بعد تمام توان استان در حوزه‌های مختلف از جمله رسانه و قلم استان در اختیار توسعه استان قرار گیرد، تصریح کرد: استانداری مسئولیت سنگینی است و نیاز به کمک و حمایت دارد و نباید به این مسئولیت حساس بار اضافه کرد، بلکه باید کمک کنیم و بار‌ها را برداریم.

استاندار سابق لرستان به برخی از عملکرد‌های استانداری لرستان در زمان مسئولیش طبق بررسی و اعلام دفتر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: لرستان در بهره‌وری، راه‌اندازی بنگاه‌های تعطیل شده، جذب سرمایه‌گذار خارجی و طرح شهید زین‌الدین به ترتیب در جایگاه‌های سوم، هشتم، دوازدهم و یازدهم قرار گرفت.

زیویار با بیان اینکه در شرایطی که لرستان رتبه اول تورم کشور را داشت توانستیم با برنامه‌ریزی و اقدام این رتبه را به نهم برسانیم و در بخش کشاورزی جهش خوبی داشتم و این مهم یکی از دستاورد‌های دولت سیزدهم در لرستان بوده است که از آن جمله می‌توان به افزایش چهار برابری تولید گندم و دانه‌های روغنی، افزایش دو برابری ظرفیت‌های گلخانه‌ای و احیای ده‌ها واحد دامپروری اشاره کرد.

استاندار سابق لرستان ادامه داد: بالاترین رکورد کشتار و تولید مرغ در استان قبل از نوروز امسال ثبت شد که طی آن بیش از ۵۰۰ تن در روز تولید شد.

زیویار فعال سازی و تکمیل پروژه‌های ناتمام، احیای واحد‌های اقتصادی، جوانگرایی در مدیریت و بهره‌وری از ظرفیت‌های مولدسازی را مهم‌ترین رویکرد‌های دولت سیزدهم در استان عنوان کرد و گفت: تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد، باغ موزه دفاع مقدس، ایستگاه رادار هواشناسی، چند سد مهم استان از جمله کمندان و تاج امیر، ده‌ها پل و ابنیه راهبردی و پیشرفت چشمگیر در پروژه‌های مهم و تعطیل شده‌ای نظیر راه آهن، بیمارستان‌های نیایش، گهر و رازی تنها نمونه‌هایی بودند که ماحصل این رویکرد‌ها هستند.

وی به آخرین وضعیت راه‌آهن دورود به خرم‌آباد اشاره کرد و با بیان اینکه هم‌اکنون مشکلات حقوقی بین قرارگاه خاتم الانبیا با وزارت‌خانه‌های نفت و راه وشهرسازی به وجود آمده که نیاز به پیگیری مجدانه دارد.

استاندار سابق لرستان ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده ضمن این که اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان را از محل مولدسازی برای کمک به آن در نظر گرفته‌ایم.

زیویار همچنین به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: عمده این مصوبات یا محقق شده‌اند و یا پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی دارند.

وی به چالش‌های دولت سیزدهم در زمان آغاز به کار از جمله بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی و برنامه ریزی‌های جهادی و مناسب برای برون رفت از آن‌ها اشاره کرد و از حسن اعتماد مجموعه دولت و حمایت‌های وزیر کشور در زمان تصدی خود در استانداری لرستان تقدیر و تشکر کرد.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار