رییس اتاق اصناف لرستان گفت: ۸۵ تا ۹۰ درصد اصناف این استان محدودیت‌ های جدید هفته گذشته تاکنون را رعایت کرده‌ و با وجود مشکلات مالی، همکاری خوبی در این راستا داشته‌اند.
کد خبر: ۹۸۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹ 24 August 2021

به گزارش تابناک لرستان "منوچهر اسبکوه" روز سه شنبه در گفت و گو با اهالی رسانه افزود: محدودیت های تعطیلات ۶ روزه کرونا هفته گذشته برای تمامی اصناف به جز مشاغل گروه یک آغاز شده است و هم اکنون نیز برای گروه های سه و چهار در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: گشت مشترک صنعت، معدن، تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل و ۹ تیم در این راستا فعال شد.

وی تصریح کرد: در تعطیلات هفته گذشته یکهزار و ۶۸۹ مورد تذکر شفاهی به واحدهای صنفی داده شده که بیشتر این موارد در روز نخست اعمال محدودیت ها بوده است.

اسبکوه گفت: همچنین ۱۶۳ مورد تذکر کتبی به واحدهای متخلف داده شده که ۷۳ مورد از این تعداد تعهد کتبی مبنی بر عدم تکرار تخلف دادند اما ۴۱ مورد از این تعداد به تعهد خود عمل نکردند و پلمب شدند.

وی ادامه داد: هشت مورد از واحدهای پلمب شده به صورت خودسرانه نسبت به فک پلمب و فعالیت مجدد اقدام کردند که طبق قانون به دادسرا معرفی شده اند.

وی افزود: در مجموع اصناف استان همکاری خوبی با ستاد کرونا داشته اند و در حال حاضر بجز گروه های شغلی یک و ۲، مابقی مشاغل باید تا پایان هفته تعطیلی و محدودیت های اعلام شده را رعایت کنند.

۵۱ هزار واحد صنفی در لرستان فعالیت دارد که سهم خرم‌آباد از اصناف ۱۷ هزار واحد است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار