برداشت زردآلو در لرستان ۳ برابر میانگین کشوری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: میزان برداشت زردآلو در باغ‌های استان ۱۵ تن در هکتار است که سه برابر میانگین کشوری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۴ 27 June 2024

به گزارش تابناک لرستان، سید عماد شاهرخی امروز (هفتم تیر ماه) در حاشیه بازدید از باغ‌های زردآلوی شهرستان دورود، اظهار کرد: سطح باغ‌های زردآلو در استان ۳۶۰۰ هکتار است که عمده آن در شهرستان دورود متمرکز است.

وی با اشاره به اینکه میزان برداشت زردآلوی استان ۱۵ تن در هکتار است، گفت: میانگین برداشت زردآلو از باغ‌های استان سه برابر میانگین کشوری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: کیفیت زردآلو استان بویژه شهرستان دورود به‌دلیل آب و خاک مناسب بسیار بالا بوده و می‌توان گفت یکی از محصولات بازارپسند است.

او با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما توسعه صنایع تبدیلی و غذایی است، بیان کرد: یک سردخانه ۵۰۰۰ تنی در شهرستان دورود در حال ساخت است که بیش از ۷۰ در صد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین پنج صنایع تبدیلی مشاغل خانگی با ظرفیت ۱۰۰ تن در سال ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت یک واحد صنایع غذایی فرآوری در شهرستان شروع شده است، افزود: با تکمیل واحد‌های تبدیلی و فرآوری در حال ساخت علاوه بر تکمیل زنجیره ارزش محصولات باغی اشتغال و درآمدزایی در این حوزه افزایش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به تشکیل شرکت تعاونی باغداران شهرستان دورود، گفت: شرکت تعاونی باغداران علاوه بر تامین سبد باغداران شهرستان می‌تواند سبد دیگر شهرستان‌ها را هم تامین کند.

او هدف از تشکیل شرکت تعاونی را بازاریابی محصولات باغبانی و عرضه آن‌ها بدون واسطه است که قطعاً درآمدزایی خوبی را به دنبال خواهد داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار